הסרת שיער בלייזר

המדריך המלא להסרת שיער בלייזר

היופי והטיפוח הפכו להיות פרמטרים חשובים ביותר לרבים אשר מעוניינים להראות צעירים יותר, בריאים יותר וכמובן חלקים יותר. עם השנים הלכה והתפתחה הטכנולוגיה, והביאה עמה אמצעים חדשים ויעילים יותר להסרת שיער. בעבר, הסרת שיער נעשתה באמצעות סכים גילוח או שעווה בלבד. אט אט, נכנסו לתודעה קרמים להסרת שיער באופן עצמאי, וגם שיטת האפילציה, אשר פינו את מקומם לשיטה הפופולארית ביותר כיום, הסרת שיער בלייזר. הסרת שיער בשיטה זו נעשית על ידי קוסמטיקאית מוסמכת, אשר יודעת לייעץ ללקוח מה צפויה להיות מידת ההצלחה של הטיפול בהתאם לסוג העור ולמידת השיעור של המטופל.

כיצד מתבצע הטיפול?

הסרת שיער בשיטת הלייזר מתבצעת באמצעות הקרנה של קרני לייזר על שורש השערה באופן חוזר ונשנה, ועל ידי כך, החלשת השורש ודיכוי של הצמיחה. לפני הטיפול מתבקש המטופל לגלח את השיער על מנת שלא יקלוט את קרני הלייזר, ויצור צריבה בעור. באזורים הרגישים כמו: מפשעה, כתפיים, גב, בית שחי ועוד, מומלץ למרוח משחה מאלחשת כשעה לפני הטיפול. על מנת לגרום למשחה להיספג טוב יותר, מתבקש המטופל להניח יריעת ניילון על גבי המשחה עד לזמן הטיפול. חשוב מאוד בשום פנים ואופן לא למרוט את השיער בשעווה או בפינצטה, בחוט או בכל מכשיר מריטה אחר לפני הטיפול.

למי אסור לעבור טיפול להסרת שיער בלייזר?

שיטת הלייזר לרוב לא תהיה אפקטיבית בעבור אנשים עם גוון שיער בהיר או ג'ינג'י או בעלי שיער שיבה. אולם, ישנם אנשים אשר ללא קשר לסוג השיער שלהם אינם יכולים לעבור טיפולי לייזר. אנשים אשר נוטלים תרופה העונה לשם רואקוטן, שהיא תרופה הניתנת לצורך טיפול באקנה, ואנשים אשר נוטלים תרופות על בסיס זהב, כמו חולי דלקת מפרקים, אינם יכולים לעבור טיפולי לייזר מאחר שעשויים להיווצר אצל כוויות וכתמים באזור הטיפול. הסרת שיער בלייזר אינה מומלצת על גבי אזורים מקועקעים על מנת למנוע צלקות במקום, לאלו הסובלים מהרפס מומלץ לקחת לפני הסרת השיער טיפול נוגד דלקות, ואלו אשר צלקות אינן נרפאות אצלם בצורה טובה צריכים לבצע טסט קטן באזור חבוי לפני תחילת הטיפול.