טיפול בקמטים

טיפול בקמטים והצערה של עור הפנים

הטכנולוגיה המתפתחת של ימינו מאפשרת לנו לבצע כמעט כל טיפול בו נחפוץ. אנו יכולים לבצע השתלות, יישור והלבנה של השיניים, ניתוחים קוסמטיים לתיקון של האף, הגדלת חזה, שאיבת שומן מהבטן ומהירכיים, טיפולים לצלוליטיס, טיפולי פנים, טיפולי הסרת שיער בלייזר, צביעה של השיער, החלקה של השיער ועוד. אחד מהפרמטרים המפריעים ביותר למראה בקרב מבוגרים הוא הופעה של קמטים על גבי הפנים. קמטים על גבי הפנים לרוב מופיעים בצדי העיניים, מעל לשפתיים, במצח ועוד. אם אתם מעוניינים בטיפול בקמטים שעל פניכם, המשיכו לקרוא.

סוגים שונים של קמטים  

ישנם שני סוגי קמטים עיקריים, כאשר הטיפול בכל אחד מהם נעשה בדרך שונה:

  • קמטי הבעה: אלו קמטים אשר נוצרים בעקבות הפעלה של שרירי ההבעה הממוקמים מתחת לעורף וצמודים אליו. הבעות פנים שונות כמו: חיוך, עצב, כעס ודאגה מופקים באמצעות שרירים אלו. קמטי הבעה למעשה נוצרים לאחר הפעלה ממושכת של שרירי ההבעה. פעולת הכיווץ, ולאחריה פעולת ההרפיה של השרירים היא זו אשר יוצרת חריצים ושקעים בעור אשר הולכים ומעמיקים. הקמטים מופיעים לראשונה בגילאי העשרים, והופכים קבועים בגילאי השלושים. קמטים אלו לרוב מופיעים במצח, בצדי העיניים ומסביב לפה.
  • קמטי גיל: קמטים אלו מופיעים באזור שנות הארבעים, והם נובעים מחוסר גמישות ואלסטיות של העור בגילאים אלו. קמטים אלו מתווספים לקמטי ההבעה שנוצרו כבר קודם, ויוצרם מראה פנים מבוגר יותר. קמטים מן הסוג הזה מופיעים בעיקר באזור האף או באזור הסנטר, והם יציבם ביותר.

חשוב מאוד לבצע אבחנה מדויקת של סוג הקמט, מאחר והטיפול בכל אחד מהסוגים הוא שונה, וישנם טיפולים אשר לא יתאימו לשני סוגי הקמטים.

שיטות שונות לטיפול בקמטים

טיפול בקמטים בעולם הקוסמטיקה, הטיפוח והיופי נעשה באמצעות שיטות שונות. ניתן לרכוש קרמים אשר מכילים חומרים נוגדי חמצון, המאטים את תהליכי ההזדקנות של התא, ניתן לבצע טיפולי בוטוקס, הפועלים על שרירי הפנים ומרפים אותם לאחר כיווץ ממושך, וניתן גם לבצע הליכים כירורגיים שונים כמו מתיחת פנים, לצורך העלמת הקמטים ויצירת עור פנים צעיר וחלק.