העלמת קמטים

העלמת קמטים, לא לעשירים בלבד

תהליכי ההזדקנות הטבעיים של הגוף ושל התאים הם בלתי נמנעים, והם חלק בלתי נפרד ממחזור החיים שלנו כבני אדם. אולם, חלק מתהליכי ההזדקנות שלנו תלויים גם בגורמים חיצוניים כמו: אורח החיים אותו ניהל האדם, חשיפה ממושכת לקרינת השמש, עישון, מצבים של לחץ וחרדה, חוסר בוויטמינים ומינראלים ועוד. תהליכי ההזדקנות אשר תלויים בגורמים חיצוניים ניתנים להפחתה על ידי ניהול אורח חיים בריא, אכילה נכונה ושמירה על כושר גופני טוב. כחלק מתהליכי ההזדקנות השונים המתרחשים בגופנו מזדקן גם עור הפנים, ונוצרים בו קמטים. עולם המדע והקוסמטיקה מעמיד לרשותנו מגוון רחב של פתרונות שונים להעלמת קמטים, ולהאטה של תהליכי ההזדקנות.

טיפולים שונים המסייעים ביצירת עור חלק

ישנו מגוון רחב של טיפולים אשר מסייעים בהפחתת הקמטים באזורים שונים בפנים, הנה כמה פופולאריים במיוחד:

  • קרמים: שוק הקוסמטיקה מעמיד לרשות הלקוח מגוון רחב של קרמים אשר מכילים חומרים נוגדי חמצון, ומסייעים בהאטת תהליך ההזדקנות של התא. תהליכי החמצון הם תהליכים אשר מתרחשים על בסיס קבוע בתאים, והם אלו שמסייעים לתא ליצור אנרגיה לפעילותו התקינה. תהליכים אלו משחררים רעלנים בגוף אשר מגבירים את תהליך ההזדקנות. מריחה של קרמים אלו טובה בעיקר למניעה והאטה של תהליכי ההזדקנות בעור, ומסייעת בהפחתת היווצרות הקמטים על גבי הפנים.
  • מתיחת פנים: אפשרות נוספת להעלמת קמטים היא ביצוע של ניתוחים קוסמטיים למתיחת פנים. בטיפולים אלו חותך הרופא הפלסטיקאי חלקים שונים מעור הפנים, מסיר אותם, ומותח את העור הנותר. ניתוחים אלו כרוכים בהליך ניתוחי מסובך מעט יותר, ומצריכים תקופת החלמה והתמודדות עם מגוון תופעות לוואי שונות.

טיפולי בוטוקס לצורך העלמת קמטים

אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר ליצירת עור פנים חלק הוא בוטוקס. במהלך הטיפול מזריק הרופא הפלסטיקאי את החומר אל תוך אזורים שונים בפנים, ומעסה את העור לאחר ההזרקה, על מנת ליצור פיזור אחיד של החומר. חומר זה הוא למעשה רעלן אשר מצוי בשימוש בעולם הרפואה כבר שנים רבות, והוא משחרר חומרים אשר משפיעים על פעולת השרירים בפנים, ומשחררים אותם. מרבית הקמטים בפנים נוצרים על ידי כיווץ יתר של השרירים, ורעלן זה פועל על המנגנון בדיוק רב.