בוטוקס

בוטוקס, החומר שיצעיר אותך בחמש שנים

מי לא רוצה להיות צעיר יותר בנפש, ברגש וגם במראה? מי לא היה מעוניין להסיר כמה שנים טובות של זקנה מחייו, מהמראה ומהבעת פניו? אין ספק כי כל מי שקורא את המאמר ענה תשובה חיובית. אלו המעוניינים להישאר צעירים, ולעצור כמה שניתן את תהליכי ההזדקנות יכולים למצוא פתרונות רבים. ישנה אפשרות למרוח קרמים המכילים חומרים נוגדי חמצון, תוכלו לבצע מתיחת פנים, ולישר או להעלים את הקמטים, ותוכלו גם לבצע טיפולי בוטוקס, לצורך החלקת הקמטים.

מה הוא הליך הטיפול?  

חומר זה, אשר מסייע בהחלקת עור הפנים, ובהעלמה של קמטים, הוא למעשה רעלן, בעל סגולות רפואיות רבות, והוא מבצע הרפיה של השרירים בפנים אשר אומצו פעמים רבות ליצירת הבעות לאורך השנים. הטיפול בשיטה זו כולל סדרה של שניים או שלושה מפגשים, כאשר במהלך הפגישה מחדיר הרופא הפלסטיקאי את החומר הישר אל האזור המקומט בפנים. החדרת החומר נעשית על ידי מזרק, ונדרשת יכולת גבוהה ודיוק רב על מנת לבצע את התהליך כמו שצריך. תהליך ההזרקה מלווה במעט חוסר נעימות וכאב, ואילו לאחר תום הטיפול עשוי המטופל לחוש באי נוחות מסוימת, אשר תחלוף לאחר כמה שעות. כמה ימים עד שבועיים לאחר הטיפול ניתן לבחון את הצלחתו. חשוב לדעת כי טיפולים אלו מצריכים חזרה על הטיפול אחת לשלושה או שישה חודשים, מאחר וחומר זה מאבד מהאפקטיביות שלו לאחר זמן מה, ויש צורך לקיים סדרת טיפולים חדשה.

מה הן תופעות הלוואי אשר עשויות להתעורר בעקבות טיפולי בוטוקס?

לטיפולים בבוטוקס, כמו לכל סדרת טיפולים רפואיים וקוסמטיים אחרים, עשויות להתווסף תופעות לוואי שונות. המטופל עשוי לחוש בנפיחות באזור ההזרקה, גרד, ואדמומיות קלה, אשר לרוב יחלפו לאחר מספר ימים מהטיפול. מאחר ומדובר בטיפול אשר דורש מיומנות גבוהה, הטיפול יתבצע רק באמצעות רופא מוסמך לעניין, כאשר המטופל מחויב לבצע בדיקות אצל רופא העור המטפל. נוסף על כך, חשוב לעשות שימוש בשיטה זו רק על קמטים אשר נוצרו כתוצאה מהפעלה מרובה של שרירי ההבעה בפנים. השיטה אינה יעילה או אפקטיבית בעבור קמטים הנוצרים מזקנה, מאחר ואין היא מסייעת בהחייאה מחדש של העור, אלא רק בהרפיה של השרירים המכווצים.