אנטי אייג'ינג

המדריך המלא לאנטי אייג'ינג

אנטי אייג'ינג פירושו נגד ההזדקנות, כלומר ביצוע פעולות אשר מאטות את תהליך ההזדקנות הטבעי של הגוף. למעשה, זה הוא תחום ברפואה אשר עוסק בחקר מנגנון ההזדקנות הטבעי של מערכות החיים השונות, ומפתח כלים שונים להאטה של תהליך זה, ולהצערה של הגוף. תהליכי ההזדקנות פוגעים בכושר הגופני של האדם ובאיכות החיים שלו, ומקצרים את תוחלת החיים. מאחר ותהליכים אלו לא ניתנים לעצירה, מדע זה מסייע לנו להאט את התהליך. תחום זה הוא חדש יחסית, והוא התאפשר הודות להתפתחות הטכנולוגיה, ולגילויים חדשים בעולם המדע והרפואה בעשור האחרון. שמירה על בריאות טובה, פעילות גופנית ואכילה נכונה אומנם יכולים לסייע בהאטת תהליכי ההזדקנות, אך לעולם היופי ישנם פתרונות נוספים להציע.

מה גורם לעור להזדקן?

תהליך ההזדקנות של עורנו נחלק לשני חלקים עיקריים:

  • תהליכי הזדקנות פנימיים: אלו הם תהליכים אשר קורים בכל בני האדם, תהליכי הזדקנות גנטית טבעית של התאים בגוף.
  • תהליכי הזדקנות חיצוניים: תהליך ההזדקנות מתרחש בעקבות גורמים חיצוניים שונים כמו: חשיפה לאור ולקרינת השמש, זיהום אוויר, ואורח החיים אותו ניהל האדם במהלך חייו.

אמנם תהליך ההזדקנות הפנימי מתרחש בכל אחד מאיתנו, אך ישנם גורמים חיצוניים רבים אשר יכולים להשפיע גם הם על הזקנה. עישון, חשיפה ממושכת לקרני השמש, חוסר בשינה מצבים של לחץ וחרדה, חוסר בויטמינים ונוגדי חמצון, וגם שינויים הורמונליים שונים אשר מתרחשים בגיל המעבר הנשי.

מגוון טיפולי אנטי אייג'ינג והעלמת קמטים

עולם הקוסמטיקה והטיפוח מציע מגוון רחב של טיפולי אנטי אייג'ינג שונים, הנה לכם כמה פופולאריים במיוחד:

  • קרמים ומשחות: עולם הקוסמטיקה מציע מגוון רחב של קרמים אשר מכילים חומרים נוגדי חמצון. תהליכי חמצון שונים בתא מסייעים לזירוז תהליך ההזדקנות שלו, וקרמים אלו מבצעים את הפעולה ההפוכה, ומאטים את התהליך.
  • בוטוקס: בטיפולים אלו מוזרק חומר הבוטוקס לאזורים שונים בפנים מה שמסייע ליישור הקמטים.
  • טיפולי פילינג ולייזר להעלמת קמטים: טיפולי פילינג באמצעות משחות או באמצעות קרן לייזר מאפשרים חדירה לשכבות התחתונות של העור, קילוף של החלקים העליונים, וחשיפת עור חדש צעיר וחלק.