איפור קבוע

איפור קבוע, להראות תמיד במיטבך

איפור קבוע היא שיטה קוסמטית אשר עושה שימוש בקעקוע, כלומר החדרה של פיגמנט צבוע אל מתחת לעור, על מנת ליצור איפור אשר יחזיק לאורך זמן. החדרת הפגמנט נעשית באמצעות מחט, החודרת אל העור וצובעת את השכבות הפנימיות. השיטה מכונה גם מיקרו – פיגמנטציה או דרמו – פיגמנטציה, והיא נעשית על ידי קוסמטיקאית במכון היופי. תהליך האיפור דורש הכשה מקצועית ומיומנות גבוהה, ולכן חשוב לבצע זאת רק אצל מי שהוכשר לכך. ישנם מספר פרמטרים אשר משפיעים על תקופת הזמן בה האיפור נשאר על הפנים: סוג העור, טיב החומרים והמכשור אשר משמש לקעקוע, הגוון של הפיגמנט איתו מבצעים את האיפור וכמובן האזור בפנים עליו מתבצע התהליך.

מה הם החלקים שניתן לקעקע?

ישנם מספר חלקים אשר יכולים לעבור תהליך של איפור קבוע מקצועי:

  • גבות: שיטה זו מאפשרת להאריך, לקצר להרחיב ולעבות את הגבות, וליצור מסגרת חדשה ומטופחת יותר לעיניים.
  • קו העין: ישנן שתי שיטות אשר מאפשרות לסרטט אייליינר מעל לעין: קו עדין ודק על העפעף מעל לעין, או צביעה בין הריסים.
  • הדגשת השפתיים: ישנן שתי דרכים אשר באמצעותן ניתן ליצור הדגשה של השפתיים. ניתן לקעקע קו תוחם מסביב לשפה, אשר יעניק את האפקט המתקבל משימוש בעיפרון שפתיים, וניתן גם למלא את השפה בצבע על מנת להעניק גוון מעניין. חשוב לזכור כי צורת איפור זו לא אמורה להחליף את הליפסטיק, אלא רק להעניק לשפתיים גוון אחר מיוחד ומבליט.
  • כיסוי צלקות: נשים רבות בוחרות בשיטה זו לצורך כיסוי של צלקות בפנים. חשוב לציין כי אמנם ניתן לכסות את הצלקות בצורה מוצלחת, אך המרקם של העור יישאר מחוספס.

מה הם היתרונות של איפור קבוע?

לשיטת איפור זו מספר רב של יתרונות בולטים, אך היתרון הבולט ביותר הוא יתרון המראה. שיטה זו מפאשרת לך להראות במיטבך כל היום, מבלי להתאמץ, ומבלי לבזבז זמן יקר על שיטות איפור שונות, אשר יעניקו לך את אותה התוצאה. תוכלי תמיד להוסיף גווני איפור שונים, וליצור בכל פעם מחדש מראה אחר על אותו הבסיס.