איפור עיניים

איפור עיניים, איזה מראה בא לך היום?

עולם האיפור נחלק לאיפור כלות, איפור ערב, איפור קבוע, איפור מקצועי, איפור לתאטרון, איפור לטלוויזיה ועוד. כל מאפר, אשר מסיים את לימודיו יכול לבחור באחד ממסלולי האיפור השונים, ולהתמחות בו. לרוב, כאשר אנו נחפש מאפר לצורך מסוים, נדאג לבחור במאפר מנוסה אשר מתמחה בתחום לו אנו זקוקים. אולם, כל אחד מהמאפרים, לא משנה באיזה תחום בחר יצטרך ללמוד איפור עיניים. איפור של החלק העליון בפנים יכול להיעשות בסגנונות שונים, ולשנות לגמרי את המראה ואת המבט. אם את מתעניינת בדרכים שונות לאפר את העיניים, המאמר הבא יספר לך כל מה שאת צריכה לדעת על צורת האיפור של אזור זה, אז המשיכי לקרוא.

איפור עיניים על פי סוג המבט

מעוניינת לדעת כיצד ניתן ליצור מבטים והבעות באמצעות איפור עיניים בלבד? הנה לך כמה שיטות לאיפור על פי סוג המבט:

  • מבט רך ובובתי: על מנת ליצור מראה שכזה עלייך למרוח צללית בהירה על גבי העפעפיים בגוונים של לבן, ורדרד, סגול בהיר וכן הלאה. את הצללית עלייך למרוח על גבי החלק התחתון של העפעף, קרוב לריסים, ואת שאר החלל למלא בצללית נוספת, בגוון כהה יותר. עם הצללית הנוספת מומלץ להקיף את כל מסגרת העיניים, ולצבוע רק את מרכז הריסים.
  • מראה חד וסמכותי: מראה שכזה ניתן להשיג על ידי מריחה של צללית בהירה או מעט מייק אפ על גבי העפעפיים , ובזווית החיצונית של העין יש למרוח צללית כהה יותר, בגוון של חום או אפור. את הגוון הכהה מומלץ לטשטש מעט באמצעות ספוגית, על מנת שלא ליצור גבולות ברורים בין הכהה לבהיר.

שיטות איפור על פי המבנה של העין

המבנה של העין מצריך איפור אשר מתאים לה בצורה הטובה ביותר. מבנה של עין מלוכסנת, ישתלב טוב עם פס אייליינר ארוך ודק, ליצירת מראה חתולי, עיניים בצורת שקד מצריכות מריחה של עיפרון עיניים בצבע אפור או כחול, לעיניים עגולות מומלץ למרוח עיפרון בהיר, על מנת להגדיל את מבנה העין, ועיניים בעלות מבנה אליפסי זקוקות לתוספת של צללית שחורה בזווית העין.