שתלים דנטליים – לחזור לאכול כמו שצריך

שתלים דנטליים

שתלים דנטליים – לחזור לאכול כמו שצריך

לא כולם זוכים לפריווילגיה של להסתפק בביקורת תקופתית של רופא השיניים או להסתפק בטיפול פשוט לשיפור המראה והאסתטיקה כגון הלבנת שיניים. אנשים רבים בישראל ובעולם כולו פונים לשיקום הפה, תהליך הידוע בשם השתלת שיניים.

שתל דנטלי הוא פתרון זמין ומצוין במקרים של חוסר בשן או במספר שיניים, תותבת שאינה יציבה, שן או שיניים מתנדנדות. השתל הדנטלי משפר את איכות החיים, משפר אסתטיקה ומסייע לבצע לעיסה תקינה ובכך משפר את עיכול המזון ואת בריאותינו.

מהו בעצם השתל הדנטלי?

שתל דנטלי הוא התקן רפואי קטן הבנוי בצורת בורג משוכלל והעשוי מתכת מסוג טיטניום. רופא השיניים בפעולה כירורגית פשוטה מקבע את השתל בעצם הלסת במקום בו הייתה שן טבעית בעבר. השתל למעשה מושתל כתחליף לשורש השן ומשמש כבסיס שעליו מורכבת השן החסרה.

העצם גדלה סביב השתל ומתחברת אליו תוך הפיכתו לחלק אינטגראלי ממנה. לאחר תקופת ריפוי ואיחוי, חושפים את השתל ובונים עליו מבנה עליו מורכב כתר המדמה שן טבעית. בסוף הטיפול למעשה הפה חוזר לקדמותו הממש קרובה לפה הטבעי המקורי.

מהו המושג הרמת סינוס?

הרמת סינוס היא פעולה של שתילת תחליף עצם אשר מגדיל את נפח עצם הלסת ובכך מרחיק את הסינוסים מהשיניים, דבר אשר מאפשר השתלת שיניים. הפעולה מתאימה למטופלים שעצם הלסת העליונה שלהם אינה גדולה מספיק ולכן לא ניתן לבצע השתלת שיניים אחוריות מבלי לפגוע בסינוסים.

הרמת סינוסים נועדה גם לחזק את האחיזה של השן בעצם הלסת, כיוון שהיא מותירה מקום לשן לאחוז בלסת ולא מאפשר לסינוסים להתפשט על עצם הלסת כולה.

מהי התוצאה של ההשתלה?

השתלות שיניים משפרות לאין ערוך מספר תחומים. ראשית יש את כל השיניים וזה מאפשר ללעוס באופן תקין. המטופל יכול להתחיל לחייך בלי חשש או בלי להסתיר את חיוכו עם פיו (פעולה שאנשים שחסרות להם שיניים מבצעים אוטומטית).

החיוך המקסים משפר את היכולת לתקשר עם אנשים ולזכות בחיוכים בחזרה ובכך למעשה משתפר מאוד מצב הרוח ובטחונו העצמי של המטופל. המראה שלאחר הטיפול משפיע באופן חיובי על היווצרות רושם ראשוני טוב יותר ומשדר מסר של טיפוח עצמי ומודעות עצמית גבוהה.

/ בלוג יופי וטיפוח

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply