רוצים ללמוד כיצד שיער נולד?

רוצים ללמוד כיצד שיער נולד

 רוצים ללמוד כיצד שיער נולד?

עוד בשנות ה- 90, בהן החלו צצים מכוני הסרת השיער וטרנד הלייזר הגיח לעולמנו, הייתה תופעה אחת שהטרידה גברים ונשים כאחד והיא תופעת ההתקרחות. למעשה מדובר באחת התופעות המטרידות ביותר במיוחד כאשר מדובר על גילאים מוקדמים או אצל אנשים בהם השיער מהווה מקור הגאווה. עם השנים, פותחו מספר שיטות למניעת ההתקרחות, כמו גם שיטות להתגבר עליה. על כל אלו ועוד, בשורות הבאות.

להלן מספר סיבות להתקרחות:

סיבה ראשונה: התקרחות טיפוסים אצל הגברים – גברים רבים סובלים מתופעה זו המתאפיינת בדילול השיער בחלקו הקדמי של הראש (מצח נסוג) ובפדחת הראש. שמו של הגורם לתופעה זו הוא אלופציה אנדוגנית והוא אחראי ליותר מ 90% ממקרי ההתקרחות אצל הגברים. הדעה הרווחת גורסת כי רק גברים בגילאי 40+ סובלים מהתקרחות היא מוטעית בבסיסה ולמעשה נערים רבים מתחילים לסבול ממנה כבר לאחר גיל ההתבגרות. מה שבאמת מתרחש במהלך ההתקרחות הוא שההורמון DHT, מביא לכך ששלבי הגדילה של השערות מתקצר וכפועל יוצא לא ניתן להבין בגדילת שיער. חשוב להבין כי מספרם של שורשי השיער אינו קטן אלא רק שלבי הגדילה מתקצרים.

סיבה שנייה: התקרחות נשית טיפוסית – אצל הנשים תופעת ההתקרחות היא פחות שכיחה ואף נחשבת לנדירה. ירידה בריכוז ההורמון הנשי (אסטרוגן) בדם או הפסקת הווסת החודשית, הן ככל הנראה הגורמים לתופעה זו אצל הנשים.

סיבה שלישית: טראומה גופנית – גופנו הוא גוף בעל זיכרון ארוך וכאשר הוא חווה טראומה קשה, עלולה להתעורר תופעת ההתקרחות. בין שלל הטראומות נמצא טיפול כימותרפי, אנורקסיה, ניתוחים, זיהומים שונים וכמובן טראומה נפשית.

סיבה רביעית: חוסר – כאשר חסר לגוף שלנו ברזל, אבץ, ויטמינים וסלניום, תופעת ההתקרחות עלולה להרים ראשה גם כן.

כיצד ניתן לעצור את ההתקרחות

תודות לפיתוחים רבים ולרפואה המתקדמת, יש מספר דרכי התמודדות עם ההתקרחות, בין אלו נמצא תכשירים שונים למריחה, נטילת כדורים האמורים לעצור את ההתקרחות, מכשירים שונים כגון שיער נולד ועוד רבים וטובים. הסוד הוא למצוא את מה שעובד הכי טוב עבורך ועבור שערות ראשך. זכרו, כבר ברגע הראשון, בו שמים לב לתופעת ההתקרחות, יש לגשת אל המומחים ולהתחיל לטפל. דחייה ולו של חודש אחד, עלולה לעשות הבדל רב.

לסיכום, תופעת ההתקרחות היא תופעה מטרידה בהחלט ומעטים האנשים הסובלים ממנה, שאינם מעוניינים למגר אותה ולזכות חזרה בשיער שלהם. נכון לימי כתיבת שורות אלו, יש לא מעט דרכי התמודדות טובות עם תופעה זו ולכן נמליץ לכל אחד ואחת הסובלים מקרחות, לפנות אל המומחים ולמצוא את הטיפול או השיטה בטובה ביותר עבורם.

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply