כיצד נזקי מזג אוויר משפיעים על העור שלך

כיצד נזקי מזג אוויר משפיעים על העור שלך

כיצד נזקי מזג אוויר משפיעים על העור שלך

שינויי מזג האוויר והאקלים משפיעים על עורו של כל אחד מאתנו, אשר ברוב ימות השנה חשוף. אמנם אנו לא מרגישים בכך באופן מידי אך עובדתית,  מזג האוויר מותיר חותם על עורנו.

מאמר זה יסקור כיצד נזקי האוויר משפיעים על עורנו, איך נוכל למנוע, להתגונן ולטפל בנזקים הללו (מוכר בעיקר כטיפול אנטי אייג'ינג).

 מהם הנזקים של מזג האוויר והחשיפה לקרני השמש

כשעורנו נחשף לקרני השמש באופן בלתי אמצעי, הוא הופך שזוף במהירות, השיזוף יוצר מראה של עור כהה יותר, מה שבעצם קורה הוא שחומר מלנין חדש נוצר בעור, מה שעלול לגרום להזדקנות מוקדמת ומהירה של העור, לכתמים ופיגמנטציה בעור. מלבד ההשפעה על אסטטיות העור, נמצא כי חשיפה ממושכת לשמש יכולה לפתח מחלות עור ממאירות, ביניהן סרטן העור וכוויות בדרגות שונות.

בשינויים קיצוניים במזג האוויר כמו בעונות המעבר, תופעות רדומות כגון הרפס פורצות וניכרת החמרה של פצעי בגרות ואקנה, לעומת זאת בחורף, רבים סובלים מתחושת יובש בשפתיים ובעור.

 מדוע נזקי מזג האוויר תורמים להזדקנות העור?

עורנו בנוי ומורכב באופן כללי משלושה שכבות: הראשונה – שכבת אפידרמיס (עילית העור), השכבה השנייה- שכבת דרמיס (העור עצמו) והשלישית- שכבת היפודרמיס (התת עורית), כאשר קרני השמש משפיעות על שתי השכבות העליונות.

קרני השמש גורמות לכתמי פיגמנטציה על פני השכבה הראשונה והתייבשות השכבה באופן לא אחיד, דבר שגורם לשכבה הראשונה להיות פגיעה יותר ופחות חסינה מפני מזיקים. בנוסף לכך, השכבה השנייה נפגעת מחשיפה ישירה לשמש מאחר ובאופן הדרגתי נפגע המבנה של השכבה, כלומר, העור הופך פחות גמיש, פחות אלסטי וכך מראה העור הופך זקן יותר(אין זה פלא שמשתמשים יותר ויותר בטיפול אנטי אייג'ינג?).

אפשרויות פרקטיות כיצד להגן על עורנו מפני נזקי מזג האוויר ובייחוד הפני האקלים החם

  • הימנעו משהייה ארוכה בשמש בעור חשוף וללא קרם הגנה.
  • כאמור, בקיץ נהייה יובש בשפתיים ועור יבש – הקפידו לשתות לפחות 8 כוסות מים, השתמשו בכובע וקרם הגנה.
  • השתמשו במוצרי טיפוח איכותיים עם מקדמי הגנה ומוצרי טיפול אנטי אייג'ינג כגון: מריחת קרם לחות לפנים, קרם טיפולים נגד קמטים, מריחה ועיסוי העור עם סרום.
  • אחת לשבוע השתמשו במסכה לשיער וסבון פילינג גרגירים.
  • מדי חצי שנה פנו לקוסמטיקאית לטיפול באמצעות מסכה אינטנסיבית לעור הפנים, הצוואר והמחשוף.

כמה מילים על טיפול אנטי אייג'ינג 

ישנה הנחה של צעירים וצעירות רבים שטיפול אנטי אייג'ינג הוא טיפול עבור מי שגילו מבוגר – הנחה זו שגויה ומטעה, הרי ככל שנגדיל לעשות ולהקדים ולטפל בעורנו נכון, נשתמש במוצרים שמפחיתים את תהליך הזדקנות העור וכן מונעות הזדקנות העור בטרם עת- ניערך נכונה לכל מזג האוויר, לעורנו יישמר החיות, הגמישות והזוהר לאורך זמן ממושך יותר מבלעדי טיפול אנטי אייג'ינג.

 

/ בלוג יופי וטיפוח

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply