ככה תכינו מרחיק יתושים טבעי לשימוש ביתי

מרחיק יתושים טבעי

ככה תכינו מרחיק יתושים טבעי לשימוש ביתי

יתושים מזמזמים את דרכם חזרה לחיינו  מיד כשהחורף מסתיים. כשהטמפרטורות מעט עולות הם בוקעים ממקורות מים ואנחנו נפגשים איתם בגינה, בפארק, בחצר ובבית (בעיקר בשעות אחר הצהרים) – בעיקר אם אין רשתות או ששוכחים את הדלתות פתוחות. 

הרחקת יתושים ביתית כולל שלושה שלבים:

1 מניעה 

2 הרחקה 

3 מניעת כאב וגרד במקרה של עקיצה 

 

השלב הראשון בהתגוננות מפני יתושים – מניעה 

יש להפוך כל כלי עם מים שתמצאו בחצר בית יש לדווח לרשות המקומית על מקורות מים עומדים, אלו הם המקומות בהם היתושים מתרבים. ועבור חלקנו עקיצת יתוש עלול להביא גם לטיפול אנטיביוטי. בעיקר תינוקות וילדים. לכן חשובה מאוד הערנות שלנו למקורות מים עומדים גם קטנים כדי לא לאפשר התרבות יתושים. 

חשיבות רבה יש גם להתקנת רשתות על החלונות. היום יש שיטות המאפשרות לטפל בכל סוג חלון. רשת תקינה מונעת חדירת יתושים. וכמובן להקפיד לסגור דלתות. 

ועם כל זאת מספיק יתוש אחד כדי לפגוע בשנת הלילה או לגרום לכאב עז לילדים שלנו. לכן אנחנו מחפשים דרכים טבעיות להרחקת יתושים שלא יהיו כרוכות באידוי או ריסוס או מריחה של חומרים כימיים רעילים (קוטלי חרקים כ- DEET שהוא החומר העיקרי בדוחי היתושים הסטנדרטיים) ויהיו אפקטיביות. 

 

השלב השני בהתגוננות מפני יתושים – הרחקה 

לשמחתנו יש בטבע צמחים רבים שהשמנים האתריים / ארומטיים המופקים מהם נמצאו כדוחי חרקים במחקרים רבים כגון: שמן אתרי אקליפטוס לימוני, שמן אתרי גרניום לימוני, שמן אתרי הדס, עשב לימון, שמן אתרי פטשולי ויש עוד שמנים אתריים רבים. 

מלבד הפטשולי שלא גדל בישראל, את שאר הצמחים ניתן למצוא בגינות רבות. היתושים רגישים לניחוחות הללו ויעדיפו לא להימצא בקרבתם. לכן ניתן להכין סיר עם מים ולהכניס אליו עלי אקליפטוס או גרניום או הדס ולאדות אותו לחלל החדר. אבל זה די מסורבל ופחות מתאים לאורח החיים האינטנסיבי שלנו. 

לכן ההמלצה שלי היא לרכוש את השמנים הארומטיים המדוברים ואיתם ניתן לרקוח פתרונות ביתיים לבעיית היתושים. 

  • ניתן לטפטף בחדר השינה על פיסת בד שמן גרניום או שמן עשב לימון.
  • ניתן לקחת בקבוק עם שפריצר למלא במים מזוקקים ולהוסיף כמה טיפות מכמה שמנים אתריים מהרשימה.
  • לחילופין ניתן להפיץ את הריח באמצעות מפיץ ריח מקרמיקה או מבער חשמלי להפצת שמנים אתריים. ההמלצה שלנו היא או להצטייד במספר שמנים דוחי יתושים ולקחת אותם איתך בכל יציאה מהבית ולהקפיד לפזר בבית יום יום.

 

השלב השלישי בהתגוננות מפני יתושים, הרגעת אזור העקיצה

עקיצת יתושים יכולה להיות מאוד לא נעימה ולאנשים רגישים במיוחד יכולה להתבטא בנפיחות גדולה, גרד וכאבים לאורך שעות. לכן מומלץ בעזרת שמנים צמחיים עדינים עם שמנים אתריים מתאימים להרגיע את האזור ולהפחית את הרגישות. שמנים צמחיים כשמן שקדים או לחילופין חמאת שיאה נהדרים למריחה על העור, הוספה של שמן אתרי קמומיל רומן או שמן אתרי ציפורן או שמן אתרי ניאולי יכולה לשפר מאוד את הפעילות ולהרגיע את העקיצה.

בקיצור אפשר פעמים רבות להקטין את כמות היתושים בבית ובאזור הבית פשוט בתשומת לב לכל הפרטים ואפשר גם לדחות יתושים ולהרגיע עקיצות עם חומרים טבעיים לחלוטין. 

בהצלחה.

 

מרחיק יתושים טבעי מבית לבנדר, קוסמטיקה טבעית

טלי מצליח, מנכ"לית המותג לבנדר קוסמטיקה טבעית, רוקחות טבעית וקוסמטיקה אורגנית, מייצרת מגוון מוצרי קוסמטיקה טבעיים החל משנת 2007. 

בין מגוון המוצרים הטבעיים שאנו מייצרים תמצאו מוצרים המשמשים  כמרחיקי יתושים טבעיים וביניהם מרחיק יתושים טבעי – קרם בליתוש המכיל תערובת שמנים אתריים, הידועים במחקרים רבים כדוחי יתושים אפקטיביים (לא פחות מהחומרים הכימיים הבעייתיים) שבהם משתמשים בדרך כלל וכמובן הרבה יותר בריאים ובטוחים לשימוש. קרם הבליתוש מכיל גם חמאת שיאה ושמן שקדים ומעולה גם להרגיע עקיצות אם כבר נעקצתם. 

 

את מוצרי לבנדר – קוסמטיקה טבעית, תוכלו למצוא בחנויות הרשת בשרונה מרקט תל-אביב, קניון ערים כפר-סבא ובחנות והמפעל בפרדס-חנה. תוכלו גם לקיים הזמנה אונליין מאתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://www.lavender.co.il/ וליצור עמנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 077-2127172.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.