כל מה שרצית לדעת על צלוליט ולא העזת לשאול

female-832266_640 (1)

כל מה שרצית לדעת על צלוליט ולא העזת לשאול

צלוליט. אותן גבשושיות תת עוריות שרובנו, הנשים, מזהות מגיל 20 ומעלה ובעיקר לאחר לידה. אז מהו הצלוליט? מה ההבדל בין צלוליטיס לצלוליט? ניתן להסיר צלוליט? ניתן למזער?מהן הדרכים אותן צריך לעשות על מנת לקבל טיפול בצלוליט שימנע מחזרתו בעתיד?

הצלוליט זו רקמה תת עורית של תאי שומן. תאים אלה, לרוב, קיימים בגופנו מהיותנו תינוקות. אלא שעם הזמן, תאים אלה גדלים, מתנפחים, אוגרים שומן ורעלנים. עם השנים, ככל שהתאים גדלים, סיבי הקולגן הנמצאים תחת העור, נמתחים עד כדי כך שאותם תאים חודרים את הסיבים ואז מתגלים לעינינו בליטות עגלגלות. במקביל, לאור מתיחת סיבי הקולגן נוצרים שקעים בין גבשושית לגבשושית. המראה הכללי הנוצר הוא של גבעות קטנטנות בניהן שקעים. העור מאבד ממראהו החלקלק והאחיד.

אל לנו לטעות. צלוליטיס אינה צלוליט. צלוליטיס הינה דלקת ברקמה התת עורית. זו מחלה הדורשת טיפול. הסימפטומים הינם גוון אדמדם, נפיחות, רגישות למגע. צלוליטיס הינה מחלה – ואינה קשורה כלל למצב אסטטי.

דרגות הצלוליט:

דרגות הצלוליט שונות בין אשה לאשה ושכיח בעיקר באזור הירכיים, הישבן, המותניים הזרועות והשוקיים.אך חשוב שנדע: ככל שנקדים לטפל בצלוליט כך נוכל להגיע לתוצאות טובות יותר.

צלוליט לא ניתן להעלים. לא פעולה כירורגית, ולא בפעולה שאינה כירורגית. צלוליט ניתן בהחלט למזער ולעצור את התפשטותו.

דרכים פשוטות הניתנות לפעולה בכל בית, ללא כל תמיכה או הכוונה הן:

שתיית מים ברמה של 2-3 ליטר ביום. צמצום מקסימאלי לצריכת אלכוהול. הפחתה משמעותית בצריכת פחמימות פשוטות כגון קמח לבן וסוכר. צמצום שימוש במלח. ריבוי באכילת ירקות, פירות, חלבון רזה, קטניות ודגנים. במקביל, ספורט מינורי של הליכה בת שעה לפחות, אחת ליומיים.

טיפולים אינטגרטיביים למזעור הצלוליט:

לנשים אשר לא מצליחות למזער את הצלוליט, או לעצור את התפשטותו ישנן מגוון רחב של טיפולים אשר בחלקם מביא לתוצאות מרהיבות עד מדהימות.

חשוב שנדע. מתוך כלל הפתרונות המקצועיים בתחום, על כל אישה לבחון באם השיטה הינה אחידה (כלומר שיטה אחת המותאמת לכולן) או שמה מדובר בשיטת פעולה יחידנית המתאימה ומותאמת אישית לכל אשה באשר היא.

מתוך כלל הפתרונות המקצועיים, הרי שהגישה האישית מוכיחה יעילות גדולה יותר. בגישה זו ישנה התייחסות אישית לאורח החיים של האשה, למצבה, לאיכות המזון שהיא צורכת, למידת הפעולה הנדרשת להשגת היעדים. מצאנו מעט מקומות הפועלים בשיטה זו בישראל ומחזיקים במקביל גם טכנולוגיות מתקדמות למתן מענה אישי לכל אשה. אך, ללא כל ספק, המעטים שנמצאו מובילים נשים רבות למזעור אופטימאלי ומקסימאלי של צלוליט, בטווח הנע בין 45 יום ל60 יום מרגע תחילת סדרת הטיפולים. אמנם, לא במטה קסם, אך בהחלט בתוך תקופת זמן קצרה – ותוצאות שמעבר למצופה – ללא כל פעולה כירורגית.

 

 

/ בלוג יופי וטיפוח

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply