כל הדרכים לטשטוש צלקות

כל הדרכים לטשטוש צלקות

צלקות פוגעות במראה החיצוני, בדימוי העצמי ובתחושת הביטחון. במאמר הבא נציג את הדרכים המקובלות לטשטוש פגמים מן הסוג הזה ונעמוד על ההבדלים ביניהן.

צלקות נוצרות על גבי העור כאשר השכבה העמוקה והעבה נפגעת. רוב הצלקות הן שטחיות, אולם הסימנים שהן משאירות גוררות שורה ארוכה של פגמים. טשטוש בדרכים המקובלות מתאים לשלושה סוגים של צלקות:

א. צלקת היפרטרופית – זו צלקת הנראית כמו גוש אדום המוגבה מהעור.

ב. צלקת קלואיד – צלקת חמורה המעידה על מצב בו הגוף אינו מפסיק לייצר קולגן באיזור הפגיעה. הגוש הגידולי הנוצר יוצא מגבולות הפצע והוא שפיר.

ג. צלקת אטרופית – זו צלקת בעלת חורים שקועים בעור הנוצרים כאשר היסודות התומכים נהרסו או אבדו. צלקות אקנה הנוצרות מטיפול לא נכון בפצעים הן הסוג השכיח ביותר של צלקת אטרופית.

השיטות המקובלות לטיפול בצלקות

טיפול משולב יכול לנצל את כל אחד מהיתרונות של השיטות המקובלות. אלו הדרכים בהן ניתן להשתמש על מנת להשיג אפקטיביות של טשטוש צלקות:

א. משחות או ג'לים – זו שיטה בסיסית שניתן לאמץ עם או בלי מרשם מרופא. המשחות יעילות בעיקר במניעת החמרה של צלקות או בשיפור מרקם הצלקת ובהקניית צבע אחיד.

ב. הזרקת סטרואידים – זריקות סטרואידים מדכאות את ייצור הקולגן. הן מפרקות תאי קולגן שכבר נוצרו וכך תורמות לטשטוש מסוים של צלקות.

ג. הסרת צלקות בלייזר – זו שיטה מקובלת ומוצלחת של טשטוש צלקות. היא אפקטיבית בעיקר בטיפול בצלקות שנוצרו כתוצאה מאקנה. לפני טיפולי לייזר יש להימנע מחשיפה לשמש וחשוב לשמור על הוראות ההחלמה של הרופא.

ד. טשטוש באמצעות חומרי מילוי – צלקות שקועות עם מראה לא אחיד של פני העור מאפשרות טשטוש על בסיס חומרי מילוי. החומרים בהם משתמשים הם זמנים או קבועים. חומרי המילוי מוזרקים מתחת לצלקים ומביאים להיעלמותה.

ה. העלמה באמצעות פילינג – בשיטת פילינג מקלפים את העור באופן התורם לצמיחת עור חדש ובריא. פילינג היא שיטה יעילה להסרת צלקות לצמיתות וניתן לבצע אותה בדרגות משתנות.

ו. העלמת צלקות בגלי רדיו – מכשיר גלי רדיו מאפשר טיפול העלמת צלקות בעזרת קילוף העור ואידוי תאי העור הפגומים. טיפול בצלקות בגלי רדיו מעורר תהליכי ריפוי טבעיים ומתאים לכל סוגי וגווני העור. הוא מבטיח החלמה מהירה ומיועד גם לצלקות הנוצרות מפצעי אקנה.

צלקות פוגעות במראה החיצוני ובדימוי העצמי של גברים ונשים בכל הגילאים. הן פוגמות גם בתחושת הביטחון ועלולות ליצור מבוכה ביצירת קשרים אינטימיים או חברתיים. עור פגוע מייצר סיבי קולגן חדשים ותהליך הריפוי יוצר את הצלקת. הבעיה העיקרית נובעת מכך שהגוף אינו מסוגל לשחזר את רקמת העור הפגועה באופן מדויק, לכן הרקמה החדשה היא בעלת מרקם שונה. זהו המרקם המבליט את הצלקת ויוצר את הצורך בטשטוש.

 

/ בלוג יופי וטיפוח

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply