כיצד טיפול בחלל הפה משפיע על האסתטיקה הכללית של הפנים

beautiful-71493_640

כיצד טיפול בחלל הפה משפיע על האסתטיקה הכללית של הפנים

אף על פי שכולנו מבינים שהיופי הוא בעיניי המתבונן, עדיין יש לא מעט מאפיינים אוניברסליים למראה אסתטי. במילים אחרות, בעוד שמבנה גוף או צבע עיניים הוא עניין של טעם, אסתטיקה כללית מציבה את הדרישות שלה לכל אדם ואדם – ללא הבדל של גיל, מין או כל חלוקה אחרת. אחד הדברים המצערים ביותר שאדם יכול לחוות הוא החשש לחייך בביטחון מלא בגלל מראה לא אסתטי של הפנים.

גורמים לא אסתטיים בחלל הפה

להיגיינה של הפה יש השפעה מרחיקת לכת על ההתנהגות שלו. בין הגורמים שעשויים לגרום לנו או לסובבים אי נוחות במידה זו או אחרת:

  1. שיניים עקומות – טיפול אורתודנטי יפתור בעיה זו באמצעות יישור שיניים, למשל.
  2. שיניים מוכתמות – הלבנת שיניים מקצועית ובטיחותית תסייע לקבל את צבע השיניים הרצוי.
  3. שיניים חסרות – הטכנולוגיות המתקדמות של השתלת שיניים מאפשרות למלא את החסר (תרתי משמע) ולמנוע מצב של מחסור בשיניים, המשפיע לא רק על המראה, אלא גם על הדיקציה שלכם.
  4. ריח פה לא נעים – הסיבות לריח לא נעים עשויות להיות שונות, לרבות דלקות בחניכיים או בעיות במערכת העיכול. כאן יש צורך לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה נקודתית, מה שיעצור את הופעת הריח.

כיצד חוסר ביטחון במראה השיניים וחלל הפה משפיע על ההתנהלות היומיומית?

מודעות מתמדת למצב הלא מזהיר של הפה עשויה להשפיע על כל ההתנהלות שלנו. למשל, אנשים רבים ייטו שלא לחייך בפה מלא על מנת שלא לחשוף את השיניים הפגומות, מה שיגרום להם להיראות כאנשים קרים, חסרי חוש הומור ולא חברותיים. באופן כללי, ההיבט החברתי עשוי להיפגע מאוד עקב חלל פה שמראהו אינו אסתטי, בין אם מדובר במודעות עצמית מופרזת או במבט ביקורתי של הסובבים. כולם יודעים כיום שקל מאוד לבצע השתלת שיניים, ואפילו המחירים כבר ירדו, לכן אין סיבה של ממש להימנעות מפתרון הבעיה.

מדוע חשוב לטפל בחלל הפה?

האסתטיקה של הפנים נפגעת ממצב הפה באופן ישיר. בגלל הניסיונות להחביא את השיניים, עשויים להופיע קמטים סביב הפה (בגלל ההתכווצות האינסטינקטיבית של האזור, שבשלבים מאוחרים יותר תונצח על עור הפנים לצמיתות). כמו כן, עצם הנוכחות של דלקות בגוף משפיע על עור הפנים, שלרוב מציג את כל מה שאינו תקין בגוף כולו. כך שאם השתלת שיניים, הלבנה או טיפול בחניכיים הם הצעד שמונע מכם חיוך קורן, נשימה רעננה וביטחון עצמי גבוה – כדאי לכם לפתור בעיה זו במהירות ולחתום את הפרק הזה בחייכם.

 

/ בלוג יופי וטיפוח

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply