טיפולי פנים לסובלים מבעיות בעור

טיפולי פנים לסובלים מבעיות בעור

מראה הפנים ללא ספק משפיע רבות על תחושתנו הפנימית ועל הביטחון העצמי שלנו, ואף יודע לספר עלינו אי אלו דברים, כמו מהו מצב רוחנו, בני כמה אנחנו, עד כמה אנו משקיעים בטיפוח וכן הלאה. על כן טוב לדעת שגם אם עור הפנים אינו במיטבו – מוכתם, מקומט, מצולק, יבש, עם פיגמנטציה, עם אקנה וכדומה, הרי שיש מה לעשות, במיוחד כיום כאשר תחום טיפולי הפנים כה מתקדם וישנם לא מעט תכשירים איכותיים עבור מגוון סוגי הבעיות השונות.

מענה מקצועי

עם המשפט "עור בריא הוא עור יפה" אין שום ויכוח, הבעיה היא שלא פעם עור הפנים אינו בריא, וכיוון שלעתים ישנן בעיות עור אשר ממוקמות באזור רב חשיבות כגון הפנים, הרי שטוב לדעת שיש מגוון טיפולי פנים, אך פה נעצור ונציין שלא כל טיפול מתאים עבור כל פציינט, סוג הבעיה, חומרת הבעיה וכדומה, ועל כן ישנה חשיבות יתרה להיעזר בדעתו של איש מקצוע מנוסה ובעל רזומה חיובי.

אבחון מקדים

כל טיפול פנים איכותי מתחיל מאבחון מקצועי, אשר בין היתר כולל בחינה של עור הפנים, היסטוריה רפואית, היסטוריית טיפולים קודמים, דגשי הלקוח, רגישויות וכדומה, וזאת על מנת למצוא את שיטת הטיפול היעילה והמתאימה ביותר עבור כל מטופל ועבור כל מצב של עור פנים, כאשר לרוב הטיפול יכלול ניקוי יסודי, ניקוי רעלים וויסות עור הפנים, איזון הלחות, ניקוי קומדונים וניקויי שכבות שומן.

סוגי טיפולים

תחת הגדרה "טיפולי פנים" ניתן למצוא עולם שלם של טיפולים, כאשר בין היתר ניתן למצוא טיפולי אקנה, הסרת נימים, עיסויי פנים, הצערת עור הפנים, טיל בפיגמנטציה, ניקוי יסודי וכדומה. בנוסף יש להבדיל בין טיפולים שמוכוונים לעור פנים שמן, טיפולים שמיועדים לטפח את העור, טיפולים שמיועדים לטפל בעור פנים יבש במיוחד, טיפולי פנים קלאסיים וטיפולי אנטי אייג'ינג, כאשר פה שוב נמדדת המומחיות והניסיון של המטפל בעת ההתאמה בין אופי הבעיה לסוג הפתרון הנכון.

אטופיק דרמטיטיס

חלק מהקהל אשר מבקש לטפל בעור הפנים סובל מבעיית אטופיק דרמטיטיס, בעיה שבאה לידי ביטוי בעור פנים יבש במיוחד. על מנת לטפל בכך יש להקפיד הן על התנהלות מונעת (בין היתר יש לשמור על עור פנים נקי ולהשתמש במים פושרים), והן על נקיטת פעולות מסייעות כגון טיפולי פנים מותאמים, או נטילת תרופות ומשחות שבכוחן לעזור.

התמדה משתלמת

ממש כפי שרוב טיפולי הפנים אינם מובילים לתוצאה הרצויה לאחר טיפול אחד, כך גם אנשים אשר סובלים מבעיית אטופיק דרמטיטיס יודעים שהטיפול הנו ממושך, אך כל עוד הוא מושכל וקפדני, הרי שבסופו ניתן ליהנות מתוצאות שיחזיקו מעמד לאורך זמן. לבסוף נציין שבתחום טיפולי הפנים ניתן למצוא לא מעט שרלטנים וחובבנים, ועל כן מוטב לבחון את הרזומה של המטפל ואף לערוך מחקר מקדים על מנת לוודא התאמה מלאה על מנת לזכות בעור פנים קורן, נקי וחלק.

/ בלוג יופי וטיפוח

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.