טיפוח בהריון – עשה ואל תעשה

טיפוח בהריון

טיפוח בהריון – עשה ואל תעשה

את בהריון? מזל טוב! בזמן ההריון לאישה יש קצת חוסר ודאות, במיוחד כאשר מדובר בתחום הטיפוח. האם ותר לעשות מניקור? האם מותר להכנס לסאונה? מותר לי לעשות מסאז'? בהלך ההריון את דואגת גם לשלום בריאותך אך בעיקר לשלום העובר. את רוצה להשאר אישה מטופחת וחשוב לך להראות טוב. תוהה מה מותר ומה אסור? כל התשובות בכתבה זו.

תקופת ההריון היא תקופה שבה האישה חווה המון שינויים חיצוניים ושינויים פנימיים ועוברת המון בדיקות הריון. חלק נכבד מהשנים חוות ירידה בדימוי העצמי, בעיקר בחלק השני של ההריון. לעיתים מופיעים פצעונים על הפנים, הבטן העגולה גורמת לתחושת השמנה והן חסרות שביעות רצון מהמראה שלהן. על מנת לשפר את הדימוי העצמי שלהן וליצור תחושה טובה יותר נשים רבות פונות לטיפוח וטיפולים קוסמטים.

האם מותר לצבוע שיער בזמן ההריון?

אין שום הוכחה שהכימיקלים בצבע השיער יכולים לפגוע בעובר או בהתפתחות שלו. בעת צביעת שיער בדרך כלל משתמשים במעט חומרי שיער, כמות קטנה זו אינם מסכנת את ההריון. במידה ואת בכל זאת מעוניינת לצבוע את שיערך אך יש לך חששות ניתן לעשות את הפעולות הבאות על מנת לצמצם אפשרויות של פגיעה בעובר:

  • בעת צביע השיער פתחי את החלונות בחדר על מנת שהריח יצא החוצה.
  • השתמשי בכפפות על מנת למזער את החומר שנספג בגופך.
  • נסי להשאיר את הבצע על שיערך למעט זמן יחסית.
  • נסי לצבוע את שיערך לגוונים מאחר וגבנים בדרך כלל אינם נוגעים בקרקפת.

האם מותר לי לעשות מסאז'ים בהריון?

בתקופת ההריון, עור האישה יותר רגיש והגוף עצמו פגיע. לגוף יש נטיה יותר ליצירת בצקות ולגמישות יתר. בעת מסאז'ים או עיסויים חזקים ממש עלולים להגרם כאבים ושטפי דם בעור. במידה ובכל זאת תרצי לעשות מסאז' מומלץ לעשות אותו ברמה קלה מאד כך שהמטפל יעסה את המקומות באופן קל ועדין.
חשוב לציין כי יש מטפלים שאינם ירצו לבצע טיפולים לנשים בהריון מאחר והם לא יקחו סיכון.

האם אני יכולה לעשות קעקוע בזמן ההריון?

כאשר מדובר על קעקוע בזמן ההריון חשוב לזכור כי קיימות מספר בעיות. הדבר הטוב ביותר אם את חושבת לעשות קעקוע בזמן ההריון הוא פשוט לחכות לאחר הלידה. אם את עקשנית ולא יכולה להתאפק חשוב שתדעי שבמידה והמחט מזוהמת את מסתכנת בצהבת B ואיידס. שתי מחלות אלו עוברות מאדם לאדם. כאשר את עושה קעקוע את מסתכנת שאת תדבקי במחלות אלו ולהעבירן לעובר.

האם בטוח להסיר שיער בזמן ההריון?

בעת הסרת שיער חומרים רבים נספגים על עורך. זכרי השרת שיער בעזרת פינצטה, שעווה או גילוח מומלצים יותר לשימוש בזמן ההריון.
אם את בכל זאת רוצה להסיר שיער בעזרת תכשיר מומלץ לנקות באמצעי הזהירות הבאים:

  • מומלץ להשתמש בתכשיר בחלק קטן מגופך ולא על כל הגוף.
  • פיתחי את החלון בחדר והשאירי את החדר מאוור בזמן העבודה.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.