השתלות שיער- תשובות לכל השאלות החשובות

השתלת שיער

השתלות שיער- תשובות לכל השאלות החשובות


אין ספק שאובדן של שיער טבעי הוא חוויה לא נעימה. פעמים רבות התקרחות גוררת איתה חוסר בטחון, עצב ותחושות של 'זקנה' שצצה משום מקום. מצד שני, גם מחשבה על פתרונות לבעיה זו יכולה לעורר אין ספור שאלות, חששות ופחדים. אנחנו כאן כדי להרגיע, לספק תשובות ולעשות סדר בבאלגן.

 

  1. מה זה בכלל? השתלות שיער הן טכניקה כירורגית שמטרתה למלא חלקים חסרים או דלילים בשיער, על גבי הקרקפת וגם באזורים שונים בפנים, למשל באזור הגבות והזקן.
  2. למי זה מתאים? השתלות שיער מתאימות לנשים ולגברים, מעל גיל 25. עד הגיל הזה קשה עדיין לשים את האצבע על סוג ההתקרחות המדויק, דבר שחייבים לאבחן לפני תחילת תהליך כזה. מאחר שהשתלות שיער מעניקות שיער לכל החיים, יש לקחת בחשבון איך ההשתלה תיראה עם התבגרות האדם, וליצור קו שיער כזה שיראה טבעי ברוב שלבי החיים.
  3. איך זה מתבצע? השתלות שיער מתבצעות על ידי לקיחת זקיקי שיער מחלקו האחורי של הראש- שם השיער לעולם אינו נושר, והשתלתם במקומות על גבי הקרקפת או הפנים בהם חסר שיער. זה מצליח מפני שהשיער המושתל 'מתאקלם' במקום החדש אליו הוא עובר, ופשוט ממשיך לצמוח שם בקצב מסחרר. לאחר שנתיים בערך חלה האטה בצמיחה, והשיער מקבל את תכונות הצמיחה הרגילות של האזור בו הוא צומח.
  4. ובאיזה טכניקה? בשנת 2020 העולם מתקדם גם בתחום של השתלות שיער. בשנים המתקדמות בהן אנו נמצאים, השתלות שיער מתבצעות בהרדמה מקומית ואין צורך בדברים מפחידים כמו רופא מרדים, חומרי טשטוש וחדר ניתוח. הרפואה מספיק מתקדמת על מנת לבצע השתלות שיער בקליניקה, תוך הקפדה על סביבת עבודה סטרילית. הטכניקה המקובלת היום לביצוע החלק הראשון של התהליך היא לקיחת שערה שערה ולהעביר אותה. כדי לעשות זאת יש לגלח את ראש המטופל, ולהוציא יחידות בהן צומח שיער, על מנת להשתיל אותן במקום החדש. השלב הבא הוא ליצור גומות ואז לבצע השתלה של כל זקיק וזקיק.
  5. איפה כדאי לבצע השתלות שיער? השתלות שיער מתרחשות גם בישראל וגם בחו"ל במדינות כמו טורקיה למשל. חשוב לדעת כי בישראל הרגולציה על שוק השתלות השיער היא נוקשה יותר, לטוב ולרע. אנו ממליצים לכם לחקור את הנושא לעומק, להשוות מחירים ולהתחשב גם בעניינים פרטניים שלכם עליהם יש לתת את הדעת. ישנם מקרים בהם השתלה קרובה לבית עם צוות ישראלי היא הדבר הנכון לעשות, ששווה גם את המחיר. לעומת זאת ישנם מקרים רבים בהם השתלות שיער בחו"ל הן התשובה, הן מבחינה כספית והן מבחינה רפואית. לפני שאתם מחליטים קראו, התייעצו וקבלו הצעות מחיר. אנחנו בטוחים שעם ההבנה בנושא תוכלו לבחור את סוג ההשתלה והמקום הנכונים לכם ביותר.

בהצלחה!

/ בלוג יופי וטיפוח

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.