אקנה טיפול – או מה לעזאזל נעשה להיפטר מפצעי בגרות

טיפול באקנה (1)

אקנה טיפול – או מה לעזאזל נעשה להיפטר מפצעי בגרות

הטיפול באקנה כבר מזמן הפך לדבר שבשגרה. מהצד של הקוסמטיקאית הרפואית כמובן. פעם, כשהייתי נערה סבלתי, כמו שאר חברותיי לספסל הלימודים בתיכון, מפצעי בגרות, התמודדנו לבד. קצת מי פנים, קצת משחות שאמא וסבתא היו מביאות ובעיקר הרבה תסכול. כי טיפול באקנה מחייב סבלנות. כמובן שמדי פעם ניסינו לגרד ולהסיר את הפצעים ובכך רק החמרנו את הבעיה. תודה לאל שהזמנים השתנו וכיום ישנם אמצעים מתקדמים ובעלי מקצוע מיומנם. כמוני למשל, קוסמטיקאית רפואית.

האקנה מחייב טיפול מקצועי אם באמת רוצים להיפטר ממנו בזמן קצר יחסית מחד ובלי להשאיר צלקות מנגד. איך נעשה את זה? התמודדות עם האקנה מתחילה בטיפול אצל קוסמטיקאית רפואית. שם, בקליניקה, ניתן לבצע אבחון מקצועי ולבנות פרוטוקול טיפול מותאם אישית. לכל אחת יש עור פנים עם מאפיינים שונים, עובי שונה, רגישויות ואלרגיות שונות. סיום האבחון מהווה את נקודת הפתיחה. מרגע זה מתחילים למגר את חיידק ה- P-AKNE ולרפא את העור.

נכון, לפעמים זה ייקח שבוע ימים ולפעמים חודשים, אבל בסופו של התהליך תזכי ליהנות שוב מעור פנים חלק, זוהר, בריא וקורן. בנוסף, חשוב לזכור כי לגורם הזמן יש משמעות גם במובן של תחילת הטיפול. כלומר, כמה זמן לוקח מרגע שיש אקנה ועד תחילת הטיפול. פחות זמן פירושו שהאקנה פחות התפתח ולכן יותר קל להתמודד איתו.

אקנה טיפול – להביט במראה ממול

הבעיה הגדולה של האקנה זה הנראות. כלומר, לצד העור המגורה, גם המראה לא משהו. כולם רואים ויודעים וזה לא ממש תורם למצב הנפשי. לכן, גם חשוב לחשוב גם על אקנה ועל טיפול בו לפני שהוא נוצר. הקפדה על ביקור דו חודשי אצל קוסמטיקאית רפואית כמו גם טיפולי פנים בבית יפחיתו מאוד את הסיכוי להתפתחות אקנה. המפתח בשמירה על עור פנים בריא זה מחשבה תחילה או הקדמת תרופה למכה ולא לחכות לרגע שיקרה משהו.

המחקרים ופיתוחים בשנים האחרונות הביאו לנו מגוון תכשירים חדשים ומשופרים וכן מכשירים שמסייעים להתגבר ביעילות על אקנה בעת הטיפול. אם אני צריכה לסכם את הטיפול באקנה במספר מילים אומר ששילוב נכון של אבחון מוקדם ומקצועי, התאמת טיפול מועיל ויעיל ויישומו בצורה מקצועית בעזרת האמצעים הנכונים- כל אלה מהווים תפריט מנצח להתגברות על האקנה.

בעיקר בגיל ההתבגרות אז האקנה נפוץ יותר אבל גם בגילאים מאוחרים, חשוב לזכור כי בסופו לש דבר זה עובר. הזמן של הטיפול אולי נראה כמו נצח, אבל בראיה לאחור זה יראה משהו שולי וזניח.

תמיד תזכרו כי כל דבר יש פתרון. אם משהו אחד לא עובד, ניתן לשנות ותקן.

שלך ובשבילך,

שושי קורן, קוסמטיקאית פרא רפואית מוסמכת

טלפון: 052-3354558 או yofikoren@walla.com

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply