איך להעלים צלקות

איך להעלים צלקות

איך להעלים צלקות

כמעט כל אדם חווה בחייו פציעות או תהליכים רפואיים כלשהם שיכולים להשאיר צלקות.

כשילד קטן נופל ופותח את הראש למשל הדבר הראשון שבודקים כשהוא כבר מבריא ומרגיש טוב יותר הוא האם נותרה לו צלקת על הראש שתגרום לכך שכל חייו יראו זכר לפציעה הזו.

אם כן, צלקות הן חלק גדול מאוד מחיינו, רבים מאוד האנשים שנושאים עימם צלקת משנות הילדות המוקדמות של חייהם, בדרך כלל לכל צלקת יש סיפור ארוך שעומד מאחוריה ולעיתים היא מפריעה בנוכחותה ומפריעה לפצוע להחלים מפציעתו בכל פעם שהוא רואה אותה ונזכר בפציעה שעברה עליו.

איך נוצרות צלקות?

בעור הגוף שלנו ישנם מספר שכבות, כאשר העור נפצע הגוף רוצה להגן על המקום שנפצע וכרגע נמצא במצב לא מוגן על ידי עור, הגוף מנסה ליצור תחליף לעור עד שהעור יתרפא וישוב לתפקידו כמגן על העור.

הגוף מתחיל לייצר סיבי קולגן באזור שנפצע במטרה לעשות מחסום בינו ובין העולם שעלול לפגוע בו בהיעדר הגנה של העור.

סיבי הקולגן הם סיבים קשיחים ובעזרתם הגוף מוגן באופן הטוב ביותר בזמן שהעור מתרפא מהפציעה, אך במקביל נוצרת צלקת במקום הפגוע.

כשיש צלקת, רואים אותה, תמיד כשמנסים להסתיר ולכסות צלקות הן בולטות עוד יותר, קשה מאוד להגיע למצב של הסתרת הצלקת בצורה טובה מאוד כשהיא נוכחת.

הצלקת יכולה להופיע במקומות רבים בגוף, כאשר הצלקת מגיעה במקומות הבולטים כמו הפנים וחלקים מסוימים בידיים וברגליים, ההסתרה קשה והצלקת גורמת לבעליה להרגיש לא טוב עם מראהו לעיתים.

רבים מבעלי הצלקות לא מודעים לכך שישנה אפשרות להסיר את הצלקת או בחלק מהמקרים רק להסתירה, הרבה מבעלי הצלקות היו רוצים להסיר את הצלקות שלהם אם היו יודעים שקיימת אפשרות כזו.

איך אפשר להסיר צלקות?

חשוב לדעת שלא תמיד אפשר להסיר את הצלקת לחלוטין, אך ישנם מקומות בגוף שטשטוש הצלקת יכול לעשות את העבודה ולספק את בעל הצלקת.

ישנם פתרונות זמניים ופתרונות ארוכי טווח.

הפתרונות הפוצים ביותר הם ניתוח להסרת הצלקת או טיפול קוסמטי במכוני הקוסמטיקה השונים כמו זה של אדיבה.

ישנו ניתוח פלסטי שבעזרתו ניתן להסיר צלקות בודדות שקיימות על העור, הניתוח אינו מסובך במיוחד, לאחריו מקבל המנותח מספר תרופות ומשחות שגורמות לכך שהצלקת לא תחזור וכך הטיפול של צלקת על ידי ניתוח הוא טיפול לצמיתות.

בניתוח מסירים את הרקמה המצולקת ותופרים את מקום הצלקת, חשוב מאוד שהניתוח יהיה המקצועי ביותר שאפשר כדי שלא יקרה מצב שבניתוח להסרת צלקת גורם המנתח צלקות נוספות במהלך הניתוח, בדרך כלל לאחר הניתוח המנותחים מרוצים מכך שהצלקת שהפריעה להם כל כך הוסרה.

מכוני קוסמטיקה רבים מאפשרים טיפולים קוסמטיים לטשטוש הצלקת על ידי תכשירים המיועדים לכך, הטיפולים הללו נפוצים ונעשים במקומות רבים, חשוב מאוד למצוא מכון קוסמטיקה מומחה ומוכר כדי שהטיפול יעשה בצורה נכונה ולא יגרום לנזקים נוספים לעור חוץ מהצלקת שקיימת.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.