אבקת חלבון: יתרונות וחסרונות

אבקת חלבון – alonim-cosmetics.co.il

אבקת חלבון: יתרונות וחסרונות

אבקת חלבון נתפסת אצל הרבה אנשים כמוצר המתאים בעיקר לספורטאים מקצועיים, בדי-בילדר, שרירנים וכדומה. בפועל היום הדבר שונה לחלוטין, ניתן לראות אנשים רבים ללא קשר לספורט מקצועי, צורכים אבקות חלבון מסיבות כאלו ואחרות. אז מה היתרונות והחסרונות של האבקה המפורסמת? כל זאת בהמשך הכתבה לפניכם:

החלבונים ידועים כמוצרים הנמנים בין אבות המזון החיוניים לגופנו. לחלבונים יש תפקיד נוסף חשוב מאד והוא חיזוק וריפוי של הריקמות בגופנו, בנוסף החלבון עוזר לבריאות עור הגוף, בריאות השיער, חיזוק הציפורניים ותרומה ישירה למערכת ההורמונלית.

אבקת חלבון – איכות

אבקות החלבון החלו לתפוס תאוצה, יותר ויותר אנשים צורכים את האבקות ומבינים את התועלת שלהם. חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים כאחד צורכים אבקות חלבון מידי יום, לפני או אחרי אימון.
הטראנד באבקות החלבון הביא למצב בו חברות רבות החלו ליצור סוגים שונים של אבקות וכן גם בטעמים שונים. חשוב לציין, ישנם אבקות חלבון איכותיות מאד וישנם אבקות פחות איכותיות. כל אבקה מיוצרת על ידי חברת יצרן אחרת ולכן יש הבדלים משמעותיים. בנוסף, כל חברת יצרן מכוונת את המוצרים שלהם לסוג אחר של קהל (הבדלים בעיקר במעמד סוציו-אקונומי). השוני בין המוצרים ובין המחירים שלהם נובע בעיקר מהחוסר בפיקוח על המוצרים והמחירים השונים וכן בזכות אכיפה  רופפת של הפיקוח.

יתרונות אבקת חלבון

היתרון הברור והבולט ביותר בצריכה של אבקות חלבון הוא שהאבקה הידוע מביאה לעלייה במסת השריר. כל אדם, לא משנה אם מדובר בספורטאי מקצועי או חובבן, הצורך אבקת חלבון מיד ירגיש את מסת השריר שלו עולה. השרירים בגוף האדם בנויים על חלבונים, לכן אבקות החלבון מתקשרות בצורה ישירה לשריר ומסת שריר. להלן מספר יתרונות נוספים באבקת החלבון:

  • ריכוז גבוה של חלבון מאפשר צריכה קטנה של מזון, דבר הגורם בהרבה מקרים להרזייה.
  • אנשים העוסקים בספורט באופן קבוע מצליחים לגשר על פערי התזונה בעזרת צריכה של אבקת חלבון.
  • אבקת חלבון מלאה בתמריצים העוזרים לשיפור השגים בזמן אימון.
  • אבקות חלבון מלאות בערכים תזונתיים.

חסרונות אבקת חלבון

הרבה אנשים נוטים להתבלבל ולחשבון שאבקת החלבון תוכל להזין אותם באופן מלא, בפועל אבקות החלבון אינן משמשות כמזון עיקרי אלא כתוספת או מרכיב נוסף לתפריט הקבוע שלנו:

  • אבקות חלבון עוזרות בעיקר להשלמת כמות החלבון לגוף. האבקה אינה משמשת כמנה עיקרית המחליפה את התפריט הקבוע.
  • שימוש באבקת חלבון מחייב השלמה עם תזונה הכוללת את אחד מאבות המזון.

לסיכום
אבקת חלבון הוא מוצר משלים לתזונה הרגילה או הקבועה שלנו. אבקת החלבון הוא מוצר עם הרבה ערכים תזנתיים המיועד לאנשים העוסקים בספורט בצורה קבוע או חובבנית. בשנים האחרונות חברות רבות החלו להתאים את האבקות לצרכי ודרישות הצרכנים והיום ניתן לראות על המדפים אבקות בטעמים שונים, במחירים שונים, אבקות עם ייעוד ספציפי וכדומה.

Share the Post

About the Author

Comments

Comments are closed.